Çakra Nedir?
Şubat 22, 2019
Bioenerji Nasıl Yapılır
Şubat 22, 2019

AURA NEDİR

KATMANLARI VE RENKLERİ NELERDİR

İnsanların vücudunu çevreleyen elektromanyetik alana Aura denir. Bu elektromanyetik alanın bir çok  önemli  fonksiyonu vardır. Evrensel enerjiyi vücudumuza alarak yaşamımızı devam ettirmemizi sağlayan çakralar Aura’da  bulunur . Aynı zamanda vücudun çevresini sarmış bir kalkan görevi yapar.

Eğer sağlam ve güçlü bir Auramız varsa bize dışarıdan bir hastalığın ya da negatif etkinin gelmesi düşünülemez  . Ancak auramız zayıflamış ve ya yırtılmışsa negatif enerjilere ve hastalıklara çok daha açık hale geliriz .O halde auramızın güçlü ve sağlıklı olması fizisel sağlığımız açısından çok önemlidir diyebiliriz.

Bunun yanı sıra ruhsal , zihinsel ve duygusal sağlığımız açısından da auramızın sağlıklı ve güçlü olması gerekmektedir. Aura’nın   bir den çok katmandan oluştuğunu artık biliyoruz. Bu katmanlar  eterik , duygusal ,zihinsel  ve ruhsal bedendir .Bu katmanların her birinin kendine özgü özellikleri ve işlevleri vardır.

AURANIN KATMANLARI ETERİK BEDEN NEDİR?

Şekil ve boyut olarak fiziksel bedene benzer. Adeta fiziksel bedenin üzerine giyilmiş ve ona bire bir uyan bir elbise gibidir. Çakralar bu alanda bulunurlar ve auranın üst katmanlarından gelen enerjileri bedene alma işlevi yaparlar. Organizmanın enerji ihtiyacı tam olarak karşılanmışsa,  eterik beden aşırı enerjiyi çakralardan ve deri gözeneklerinden dışarıya verir. Eterik bedenin temel işlevi fiziksel bedenin sağlıklı kalmasını sağlamak ve onu evrensel enerji alanı ile bağlantıda tutmaktır. Sağlıklı bir insanda genişliği 15_20 cm kadardır.  Hastalık yorgunluk ve stres gibi durumlarda eterik bedenin genişliği azalır. Sadece bir kişinin eterik bedenine bakılarak sağlık durumu bilgi sahibi olunabilir. Eterik beden fiziksel bedeni koruyucu bir tabaka gibi kuşatır ve zararlı maddelerin bedene girmesine izin vermez . Eterik beden aynı zamanda dış dünyaya yaşam enerjisi saçar Eterik bedeni sağlıklı ve güçlü olan insanlara 20 cm’den fazla yaklaştığınızda sizde kendinizi olumlu ve pozitif hissedersiniz.

Eterik bedene sağlık bedeni de demek mümkündür. Hastalıklar vücutta ortaya çıkmadan önce bu katmanda ortaya çıkarlar ve profesyonel biri sadece eterik bedene bakarak kişinin sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olabilirler. Sağlıklı bir yaşam için eterik bedenin güçlü ve sağlıklı olması şarttır. Eterik bedeni zayıflamış biri hastalıklara açık bir durumdadır. Eterik bedenin önemli bir işlevi de yüksek enerji bedenleri ile beden arasında aracılık yapmasıdır. Bu da eterik bedenin sağlığını kaybetmesi durumunda duygusal zihinsel ve ruhsal aura katmanları ile kişinin bağlantısının zayıflayacağı anlamına gelmektedir. Bu durum bir çok psikolojik sorunun yarı sıra önemli  kişilik bozuklukları deprasyon hatta intihar eğilimini gündeme getirebilir.

İnsanların yanı sıra hayvanların ve bitkilerin de eterik bedenleri bulunmaktadır. Bir organı kopmuş bir insanın etenik bedeni her zaman o organ varmış gibi görünecektir. Aynı şekilde bir bitkinin yaprağını kesip Kirlian fotoğrafçılık makinesiyle resmini çektiğinizde sanki yaprak tammış gibi görürsünüz. Bu da eterik bedenin bir bütün olduğunu ve sonradan ortaya çıkan kayıplardan etkilenmediğini göstermektedir. Kişinin hafızasında bacağına ilişkin imgeler oldukça eterik bedenin o bacak kesilmiş olmuş olsa bile yer alacaktır. Eterik bedeni doğru anlamak ve eterik bedeninizin güçlenmesi için çalışmalar yapmak sağlık açısından çok önemli olacaktır.

AURANIN KATMANLARI DUYGUSAL BEDEN NEDİR?

Eterik bedenin üstünde bulunan sıvımsı yapıya sahip olan bir katmandır. Gökkuşağının tüm renklerini barındıran duygusal bedenin o anki rengi kişinin duygusal durumuna göre değişir. Zihinsel bedenden gelen üst düzey enerjiler duygusal bedene ulaşır ve burada bir değişimden geçerek zihinsel bedene iletilir. Kişinin duygusal yapısı bu katmanla ilgilidir.

Üst katmanlardan gelen enerjiler burada duygusal anlamlar kazanır ve kişiye özel duygusal süzgeçten geçtikten sonra anlam kazanarak eterik bedene aktarılır. Aurada kişinin o anki ruhsal durumuna göre değişen renklerin en iyi algılanacağı alan burasıdır.

Örneğin o anda çok öfkeli olan birinin koyu duygusal bedeninde koyu kırmızı renk ha kim olacaktır. Duygusal bedeninin durumu kişinin duygusal yapısı ve anlık duyguları ile ilgili bilgiler verir.

AURANIN KATMANLARI ZİHİNSEL BEDEN NEDİR?

Duygu bedeninin bitiminde başlar ve ruhsal bedene kadar uzanır. Genelde rengi sarıdır. Fikirlerimizin yapısını barındırır ve düşünce formları bu bedende görülebilir. Hastalıklarımızın büyük bir çoğunluğu zihinsel bedenimizden kaynaklanmaktadır. Tüm hastalıkların zihinsel nedenlerinin olduğu artık birçok araştırmacı tarafından ortaya konmuştur.

Zihinsel bedenin önemli özelliği güçlü olduğu zaman kişinin başka insanların etkisi altında kalmaması ve özgür iradesiyle kendi kararlarını vermesidir. Zihinsel beden zayıflığında ise kişi kararsızlık halindedir ve sürekli başka insanların etkisinde kalarak yaşamına devam eder. Başkaları ne der mantığını sürekli öne süren ve yaşamını başkalarının ne düşüneceğine göre planlayan bir kişinin zihinsel bedeni son derece sağlıksızdır.

Olumsuz düşünceleri elemek ve yerlerine olumlu düşünceler yerleştirmek de zihinsel bedenin en önemli işlevidir. Düşüncelerimizin yaşamımızı hangi boyutlarda etkilediğini gözümüzün önüne getirdiğimizde zihinsel bedenimizin önemini daha iyi anlarız. Hastalıkların önce zihinsel bedende oluşması ve daha alt bedenlerden fiziksel bedenimize geçmesi de zihinsel bedenin önemini bir kez daha vurgulamaktadır.

AURANIN KATMANLARI RUHSAL BEDEN NEDİR?

Ruhsal bedenimizin titreşimi diğer bedenlere göre çok daha yüksektir ve algılanması da diğer bedenlere göre daha zordur. Evrensel enerjiler ruhsal bedenimizden auramıza girerler ve burada bir değişime tabi tutularak zihinsel bedene aktarılırlar. Ruhsal bedende ortaya çıkan bir sorun er geç daha alt bedenlere ve oradan da fiziksel bedene yansıyacaktır. Ruhsal beden kişinin bütün ile bağlantısını simgeler.

Bütünle bağlantısı güçlü olan bir insanın ruhsal bedeni sağlıklı olacak ve evrensel enerjiyi en iyi şekilde alarak diğer katmanlara ulaştıracaktır. Bu evrensel enerji zihinsel katmanda bir değişimden geçecek duygusal katmanda daha farklı bir yapıya bürünecek ve en son eterik bedenden çakralar vasıtasıyla fiziksel bedene geçerek kişinin yaşam enerjisi halin gelecektir. Ancak bunun için öncelikle ruhsal bedenin sağlıklı olması gerekmektedir.

Ruhsal bedenin genişliği kişinin ruhsal gelişimiyle doğru orantılıdır. Ruhsal olarak gelişmiş bir kişinin ruhsal bedeni kilometrelerce uzağa yayılabilir. Ruhsal beden kendi yapısına en uygun olarak enerjileri alır ve alt bedenlere iletir. Ruhsal bedenin gelişimi ile alınan enerjinin kalitesinde de değişiklik olacaktır ve bu kişinin tüm yaşamını etkileyecektir. Ruhsal açıdan gelişmiş olan insanların yanında huzur , sükunet hisleri duymamız yada bu kişilerin şifa enerjisi dağıtımları ruhsal bedenlerinin canlı , parlak ve güçlü olmasıyla ilişkilidir.

AURANIN RENKLERİ NELERDİR?

 • KIRMIZI
 • TURUNCU
 • SARI
 • YEŞİL
 • MAVİ
 • ÇİVİT MAVİSİ
 • MOR YA DA MENEKŞE
 • PEMBE
 • KAHVERENGİ
 • SİYAH
 • GRİ

AURADA   KIRMIZI  RENK  HANGİ   DUYGULARI   İFADE  EDER?

Aura da kırmızı renk; Koyu kırmızı kızgınlık , sinirlilik  ve tedirginlik duygularını gösterir , parlak bir kırmızı canlı bir yaşam gücünü ve azim duygusunu temsil eder. Koyu tonda bir kırmızı bencilliğin ve ihtirasın işaretidir.  Kahverengine yakın bir kırmızı korkuyu simgeler. Siyaha dönük bir kırmızı ise negatif niyetlerin habercisidir. Canlı parlak bir kırmızı aynı zamanda fiziksel sağlığın ve ataklığında habercisidir. Pembeye çalan kırmızı duygusal mutluluk ve aile yaşamındaki güzelliklerin işaretidir.

AURADA TURUNCU RENK HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Aurada Turuncu renk; Canlı ve berrak bir turuncu fiziksel gücü , cinsel enerjinin sağlıklı işlediğini gösterir. Aynı zamanda parlak ve canlı turuncu renk olayların akışına iradi etkilerimizi ve sorumluluk alma kapasitemizin göstergesidir. Eğer koyu renk bir turuncu söz konusuysa bu dalak ve üreme organlarında bir sorun olabileceğinin işareti olduğu gibi bencil bir yapının da göstergesidir.

AURADA SARI RENK HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Aurada Sarı renk; Zeka akıl kapasitesi ve entelektüel düşünce biçimiyle ilintilidir. Mat ve canlı olmayan bir sarı maddi ve dünyasal konulardaki düşüncelerin zihni daha çok bu konuların işgal ettiğinin bir göstergesidir. Sarı renk canlı ve parlak ise zihinsel kalitenin yüksek olduğu ve kişinin ruhsal konularda da bir kapasiteye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kirli ve sisli bir sarı ise kurnazlığın ve ihanetin göstergesidir. Aynı zamanda kirli tonlarda bir sarı mide ve pankreas sorunlarına da işaret edebilir.

AURADA YEŞİL RENK HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Aurada Yeşil renk; Canlı ve temiz bir yeşil dengenin , uyumun ve anlayışın göstergesidir . Özellikle zümrüt yeşil bir renk kişinin şifa çalışmaları yaptığının yada şifa konusunda çok yetenekli olduğunun bir işaretidir. Aurasında canlı yeşil renk hakim olan kişiler sakinleştirici ve bulundukları ortama uyum getirici etkilere sahiptirler. Eğer yeşil renk koyu ve sisliyse bu açgözlülük ve yalancılığın bir işaretidir. Kahverengine çalan yeşil renk ise kıskançlığın ve negatif ihtirasların habercisidir. Koyu ve çamurlu yeşil renk kalp rahatsızlıklarının da işareti olabilir.

AURADA MAVİ RENK HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Aurada mavi renk; Canlı ve parlak bir mavi anlayışın , sezgisel yeteneklerin ve geniş ufuklu düşüncelerin işaretidir. Daha çok dinsel inançları yoğun olan insanlarda görülür. Sanatçılarda ve sanatsal yetenekleri olan kişilerin auralarında da canlı mavi renk bulunur. İletişim yetenekleri güçlü ve ikna etme kapasiteleri güçlü olan insanların auralarında da mavi renk hakimdir. Eğer mavi renk koyu ve çamurlu ise dinsel konularda bağnazlık yada ruhsal olarak karanlık bir yapının işaretidir.

AURADA ÇİVİT MAVİSİ RENK HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Aurada Çivit Mavisi ; Daha çok üçüncü gözle ilişkilendirilen bir renktir. Auralarında çivit mavisi renk bulunan kişiler sezgisel yetenekleri gelişmiş ve vizyon sahibi olan insanlardır. Ayrıca bu rengin parlak ve canlı renkte olması sadık bir kişiliğinde habercisidir. Çivit mavisi renk çamurlu ve sisli ise bu iç görüden yoksun ve sezgilerini ciddiye almayan bir kişilik yapısını gösterir.

AURADA MOR YA DA MENEKŞE RENK HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Aurada Mor ya da Menekşe; Bu renkler tepe çakra ile ilişkilendirilmiştir. Bu renkler ruhsal gücü ve ruhsal olarak gelişmiş bir yapının simgesidir. Evrensel sevgiye inanan ve yüksek ruhsal hedefleri olan kişilerde bu renklere rastlanır. Daha çok asalet ve ruhsallıkla ilişkilendirilen bu renkler aynı zamanda meditasyon yapan kişilerin aurasında da kişilerin aurasında da görülebilir. Daha çok tepe çakrası civarında bulunan bu renkler kişi ruhsal gelişiminde ilerledikçe tüm auraya doğru yayılım gösterir.

AURADA PEMBE RENK HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Aurada Pembe renk; Aurada görülen canlı pembe renk duygusal yaşamda dengenin ve uyumun işaretidir. Merhametli ve yardımsever insanlarında auraların da pembe renge rastlanır. Evrensel sevgi hisleriyle dolu olan insanların auraların da yoğun olarak görülen bir renktir.

AURADA KAHVERENGİ HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Genelde maddiyatla ilişkilendirilen bir renktir. Özellikle işkolik insanların auraların da sıkça bulunmaktadır. Genelde fiziksel sağlık için olumlu olarak yorumlanmaz ve hastalıkların bir işareti kabul edilir. Cimri ve aç gözlü insanlarında auraların da sıkça görülebilen bir renktir. Kestane rengi ise kişinin üstlendiği görevleri yerine getirebildiğini gösterir.

AURADA SİYAH RENK HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Aurada Siyah Renk; Fizik bedenle , eterik beden arasında dar bir şerit halinde görülmesi son derece normaldir. Ancak bunun dışında görülen siyah renk kişinin yaşamı ve kendi varlığını reddettiği anlamına gelir. Aurayı dolduran siyah renk ışığın olmadığının ve karanlığın işaretidir. Eğer siyah aura için de çizgiler halindeyse pozitif özellikleri yok edecektir. Karanlık yönleri olan , gizemli insanlarda görülebilecek bir renktir.

AURADA GRİ RENK HANGİ DUYGULARI İFADE EDER?

Aurada Gri renk; Durgunluk ve donukluğu simgeleyen bir renktir. Genel olarak fiziksel bedenin de enerjiden yoksun kaldığını gösteren bir renktir. Koyu tonlardaki Gri ise korkuların ve aşırı karamsarlığın ifadesidir.

AURADA BEYAZ RENK HANGİ DUYGULARI TEMSİL EDER?

Aurada Beyaz renk; Aurasın da beyaz renk hakim olan insanların kişisel bütünlüğe ulaştığını ve ruhsal anlamda oldukça gelişmiş olduklarını ve erdem sahibi olduklarını gösterir. Bu renkler in dışında altın rengi , gümüş rengi ve eflatun gibi renklerde aura da görülebilir. Bunlar da ha çok ruhsal renklerdir ve ruhsal konularda çalışmalar yapan kişilerde bulunur. Ruhsal renkler oldukları için bunların açıklanması ve yorumlanması da kolay değildir özellikleri ve işlevleri vardır.