Yeni Bakış Açıları Kazanıyoruz!
Ocak 4, 2019

YATIRIM KOÇLUĞU NEDİR ?

Yatırım koçluğu dediğimizde aklımıza sadece parasal konular gelir, aslında yatırım koçluğu Hem maddi hem manevi koçluktur. Hayatımızda bir çok şeye yatırım yapıyoruz ,örnek verecek olursak aldığımız yiyecekler ‘den tutun içtiğimiz suya kadar yatırım yapıyoruz…
Yaptığımız bir çok yatırım yanlış ve bilinçsizce yapılan harcamalardır evet maalesef farkında bile olmadan yapıyoruz bunu,biz toplum olarak bencilce ve hunharca harcamalarda bulunuyoruz. Benim bu makaledeki amacım biraz olsun yaptığımız hataları ve yanlış harcamalarımızın farkına varıp biraz olsun bilinçlenebilmek ve farkındalık yaratmaktır.

yatırım koçluğu nedir antalya

Bu harcamalarımzın ne olduğunu mutlaka merak ediyorsunuz. Bunları ben ayrıntılı olarak yazacağım. Kimi farkedecek kimi ise beni eleştirecek’tir. Aldığımız nefesin bile yatırım olduğunu biliyor musunuz? Evet aldığımız nefes bile bize yatırımdır. Bugün tıp doktorlarımızın yaptığı araştırmalar sonucunda maalesef nefesimizi dahi kullanamadığımızı ortaya koymuşlardır.
Yatırım denilince aklımıza nedense sadece maddi boyut gelir, manevi boyutu düşünemeyiz. Maddi boyutlardan baktığımızda da yapılan harcamaların çoğu gereksizdir. Kimimiz bahane olarak çevremizi kimimiz ise gelişen teknolojiyi öne süreriz. Bu öne sürdüklerimiz tamamen kendimizi programladığımız düşüncelerimizden gelir. Bugün hepimizin evinde bulunan son teknoloji telefonlar,televizyonlar,bilgisyarlar,tabletler,gibi örnek verecek olursak. Yanlız şunu unutmamak gerekli evet teknoloji gelişim açısından önemli fakat bizi maddi sıkıntılara sokacak kadar önemli değildir. 1000₺’lik bir telofonla da konuşabiliriz, 6000₺’lik telefonlada. Şunu unutmamak gerekiyor yaptığımız her yatırım bizim için çok önemlidir. Yemek yemek de yatırımdır. Yemek yiyerek bedenimize yatırım yaparız,fakat çok yemek yemek de sağlığımıza ve bedenimize zarar verir.Su içmek’de yatırımdır,su içmek bedenimizin sıvı ihtiyacını karşılar, nasıl ki fazla yemek zararlıysa ,fazla su içmek de o kadar zararlıdır.Aldığımız mobilyalar dan ,beyaz eşyalar’dan ,arabalar’dan,yemek takımların’dan,kıyafetler’den,ayakkabılar’dan ve aklınıza gelmeyen bir çok küçük şeyler bizim yatırımlarımızdır. Gereksiz maddi manevi bütün yatırımlarımızı aslında olması gereken noktaya getirebiliriz.
İstememiz ve farkına varmamız yeterlidir. EVET sevgili okurlarım ümit ediyorum ki benim gibi düşünen ve beni anlayan okuyucularım da mutlaka olacaktır.