YATIRIM KOÇLUĞU NEDİR?

Yatırım koçluğu oldukça tedaylı bir koçluk hizmetidir.kısaca anlatacak olursak eğer hem maddi hem manevi yatırımlarınızda sizi bilinçlendiren bir koçluk hizmetidir.

Yatırım koçluğu dediğimizde aklımıza sadece parasal konular gelir ,aslında yatırım koçluğu

Hem maddi hem manevi koçluktur.Hayatımızda bir çok şeye yatırım yapıyoruz ,örnek verecek olursak   aldığımız yiyecekler ‘den   tutun içtiğimiz suya kadar yatırım yapıyoruz…

Yaptığımız bir çok yatırım yanlış ve bilinçsizce yapılan harcamalardır evet maalesef farkında bile olmadan yapıyoruz bunu,biz toplum olarak bencilce ve hünharca harcamalarda bulunuyoruz.Benim bu makaledeki amacım biraz olsun yaptığımız hataları ve yanlış harcamalarımızın farkına varıp biraz olsun bilinçlenebilmek ve farkındalık yaratmaktır.

Bu harcamalarımzın ne olduğunu mutlaka merak ediyorsunuz..bunları ben ayrıntılı olarak yazacağım.Kimi farkedecek kimi ise beni eleştirecek’tir . Aldığımız nefesin bile yatırım olduğunu biliyormusunuz? Evet aldığımız nefes  bile bize yatırımdır.Bugün tıp doktorlarımı’zın yaptığı araştırmalar sonucunda maalesef nefesi’mizi dahi kullanamadığımızı  ortaya koymuşlardır.

Yatırım denilince aklımıza nedense sadece maddi boyut gelir,manevi boyut’u düşünemeyiz

Maddi boyutlardan baktığımızda da yapılan harcamaların çoğu gereksizdir.Kimimiz bahane olarak çevremizi kimimiz ise gelişen teknolojiyi öne süreriz.Bu öne sürdüklerimiz tamamen kendimizi programladığımız düşüncelerimizden gelir.Bu gün hepimizin evinde bulunan son teknoloji telefonlar,televizyonlar,bilgisyarlar,tabletler,gibi örnek verecek olursak.yanlız şunu unutmamak gerekli evet teknoloji gelişim açısından önemli fakat bizi maddi sıkıntılara sokacak kadar önemli değildir.BİN tl lik bir telofonla’da konuşabiliriz, altı binlik telefonlada

Şunu unutmamak gerekiyor yaptığımız her yatırım bizim için çok önemli’dir.Yemek yemek de yatırımdır. Yemek yiyerek bedenimize yatırım yaparız,fakat çok yemek yemek de sağlığımı’za ve bedenimi’ze zarar verir.Su içmek’de yatırımdır,su içmek bedenimizin sıvı ihtiyacını karşılar,nasılki fazla yemek zararlıysa ,fazla su içmek de okadar zararlıdır.Aldığımız mobilyalar dan ,beyaz eşyalar’dan ,arabalar’dan,yemek takımların’dan,kıyafetler’den,ayakkabılar’dan ve aklınıza gelmeyen bir çok küçük şeyeler bizim yatırımlarımızdır.Gereksiz maddi manevi bütün yatırımlarımızı aslında olması gereken noktaya getirebiliriz.

İstememiz ve farkına varmamız yeterlidir. EVET sevgili okurlarım ümit ediyorumki benim gibi düşünen ve beni anlayan okuyucularımda mutlaka olacaktır.